To sidebar

Wednesday, April 28 2021

10 najlepszych owoców do uprawy w małym ogrodzie

vegetables-155616_640.png, Apr 2021

Kiedy brakuje Ci miejsca, uprawa własnych owoców może być trudnym zadaniem. Jednak z odpowiednim sprzętem i naszymi najlepszymi owocami z małej przestrzeni Twoje małe pomysły na ogród mogą się spełnić i możesz uprawiać jagody, jeżyny i wszystko pomiędzy. Bez względu na to, jaką masz przestrzeń, możesz dowiedzieć się więcej z Grow Fruit, niezastąpionym przewodnikiem po uprawie własnych owoców.

Truskawki
Truskawki kupowane w sklepie nigdy nie smakują tak dobrze, jak te, które sam zrywasz, i możesz je uprawiać na małej przestrzeni w dobrym stylu - używając sitka retro jako wiszącego kosza! Jest to przyjemny i łatwy sposób na uprawę truskawek, który najlepiej sprawdza się w małych ogrodach, tarasach i balkonach.

Jagody
Uprawiaj własne pożywienie dzięki smacznym zbiorom jagód. Jagody są idealne do dużych pojemników, w których kwitną swobodnie i owocują oraz rodzą pyszne jagody, które można jeść w niezmienionej postaci lub przechowywać do późniejszego wykorzystania w przepisach. Muszą mieć kwaśną glebę, którą możesz łatwo zapewnić, a jeśli jest mało miejsca, możesz wybrać mniejsze odmiany, takie jak „Bluetta” i „Top Hat”.


Figs
Figi dobrze się rozwijają w doniczkach i dają więcej owoców i mniej liści, gdy są sadzone w pojemnikach. Sadzenie w pojemnikach ogranicza wzrost korzeni, aby drzewo nie rosło zbyt wysoko, a drzewa figowe w pojemnikach najlepiej uprawiać jako pół-standardy karłowate. Upewnij się, że doniczka jest dobrze nawodniona i na każdą wiosnę ubieraj świeżą ziemię i trochę powolnego nawozu ogólnego, aby Twoje figi działały.


Maliny jesienią
Maliny można uprawiać bezpośrednio w ziemi lub w dużych doniczkach. Maliny jesienne generalnie nie wymagają wsparcia, ponieważ są krótsze niż odmiany letnie i plonują ze względu na wzrost w bieżącym sezonie, co czyni je idealnymi i zwartymi owocami do małych ogrodów. Jedz, gdy dojrzeje, lub zachowaj coś do ugotowania i upieczenia, aby jak najlepiej wykorzystać swoje zbiory.

Japońskie winogrona
Japońskie winogrona można łatwo uprawiać na małej przestrzeni, prowadząc łodygi wzdłuż patyków lub owijając je w ósemki. Owoce winogron na łodygach z poprzedniego roku, więc będziesz musiał trochę poczekać, zanim będziesz mógł spróbować swoich owoców. Zostaniesz wynagrodzony za cierpliwość: te niezwykłe jagody są małe, ale słodkie i soczyste.

Jeżyny
Jeżyny, częsty widok na wsi w Wielkiej Brytanii, są wspaniałymi owocami łatwymi w pielęgnacji na niewielkiej powierzchni. Łatwo je trenować na patykach i nie trzeba ich przycinać, dopóki nie zostaną zebrane. Mogą przetrwać w półcieniu. Jeśli więc w Twoim ogrodzie nie ma dużo światła słonecznego, te pyszne jagody będą Ci odpowiadać. Odmiany „Loch Ness” i „Waldo” są zarówno bezkolcowe, jak i kompaktowe i doskonale nadają się do mniejszych przestrzeni.

Jabłka
Chociaż możesz myśleć o jabłoniach jako ogromnych, teraz dostępne są specjalne kłącza karłowate. Wielkość drzewa i to, jak wcześnie wyda owoce, zależy od podkładki. Rozejrzyj się więc i znajdź idealną odmianę do swojego małego ogrodu. Dzięki temu mniejszemu drzewku owocowemu pielęgnacja i przycinanie jabłoni staje się łatwiejsza, a jabłonie można trenować również przy ścianach lub ogrodzeniach.

Gruszki
Podobnie jak jabłka, gruszki są często szczepione na kłączach pigwy, aby nie rosły zbyt duże. Odmiana gruszek Concorde jest szczególnie odpowiednia do małych ogrodów, a gruszki mogą być smacznym i niecodziennym dodatkiem do Twojego ogrodu. Chociaż gruszki są podobne do jabłek, wymagają więcej ciepła i słońca oraz są bardziej podatne na mróz. Więc chroń je, jeśli to konieczne.

Winogrona
Winogrona nie są już dostępne tylko w gorących krajach. W twoim małym ogrodzie można uprawiać nowe, nowoczesne odmiany winogron, a odmiany takie jak Dornfelder i Regent są szczególnie dobre w chłodniejszych regionach. Alternatywnie winogrona można uprawiać w szklarni lub w ciepłym, osłoniętym miejscu w ogrodzie. Są świetne do ćwiczeń wzdłuż ściany, ale pamiętaj, aby mieć oko na cięcie.

Porzeczki czerwone i porzeczki białe
Kolejna niezwykła roślina, czerwona porzeczka i biała porzeczka, rośnie w pojemnikach, co oznacza, że ​​doskonale nadają się do mniejszych ogrodów. Pamiętaj o tych owocach podczas opracowywania małych pomysłów na ogród, ponieważ przyniosą one dużo owoców i będą wymagały niewielkiej uwagi - co czyni je idealnymi dla zapracowanego ogrodnika.

Blog o majsterkowaniu w domu i ogrodzie: https://wojnicki.com.pl/

They posted on the same topic

Trackback URL : https://tenis.lebork.pl/index.php?trackback/13

This post's comments feed

tenis.lebork.pl