To sidebar

Tag - jak zwalczać uroki

Entries feed Comments feed

Thursday, April 29 2021

Co oznacza złe oko?

nazar-amulets-65001_640.jpg, Apr 2021

Akwarela symbol złego oka z niebieskim i jasnoniebieskim Złe oko, znane w kulturze greckiej jako „mati” (μάτι), to przekleństwo spowodowane złośliwym spojrzeniem, które może spowodować pecha lub stratę. Być może słyszałeś, jak ktoś z całego pokoju rzucił ci „złe oko” - a wielu ludzi na całym świecie uważa, że ​​to coś więcej niż tylko powiedzenie.

Ludzie mogą świadomie życzyć sobie negatywnych myśli o tobie, ale siła oka polega na tym, że niektórzy ludzie nieświadomie i niewinnie rzucają klątwę na innych. Dlatego ważne jest, aby mieć złe oko gdzieś na swoim ciele, aby odeprzeć tę klątwę i chronić się przez cały dzień.

Jakie są źródła złego oka?

Jaka jest historia złego oka w naszej historii? W rzeczywistości sięga daleko wstecz. Już 3000 lat pne Pomysł przeniknął do kultury starożytnej. Jeśli ktoś był zazdrosny o drugiego z powodu ich statusu społecznego lub tego, co posiadał, złe oko mogło zostać rzucone na niego z czystej zazdrości, pozostawiając odbiorcę nieszczęśliwego.

Aby uniknąć tego wyglądu, starożytni ludzie zaczęli nosić amulety lub biżuterię z zawartym w nich symbolem złego oka. Kiedy to nosisz, złe oko jest rzucane z powrotem na osobę, która go rzuciła.

Można znaleźć złe oko, o którym mowa w starożytnych tekstach greckich i rzymskich, a nawet w słynnych dziełach literackich, takich jak Biblia, Koran, a nawet w sztukach Szekspira. We wszystkich kulturach świata, według folklorysty Johna Robertsa (1976), ponad 40% wierzy w jakąś formę złego oka.

Zanim nauka mogła wyjaśnić wiele wypadków, takich jak pech, choroba, wypadek lub problemy środowiskowe, takie jak susza lub choroba, wiele osób przypisywało te szkodliwe sytuacje klątwie. Złe oko było częstą odpowiedzią na pytanie „Dlaczego złe rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom?”

 

Jak chronisz się przed złym okiem?

Z całą tą historią łatwo jest nazwać złe oko starożytnym, nieistotnym przekonaniem, na które nie ma miejsca we współczesnym świecie. Ale jak powiedział folklorysta Dundes:

Powinniśmy pamiętać, że złe oko nie jest staromodnym przesądnym przekonaniem, które interesuje tylko handlarzy antykami. Złe oko pozostaje potężnym czynnikiem wpływającym na zachowanie niezliczonych milionów ludzi na całym świecie. -Alan Dundes

Możemy chronić się przed złym okiem na wiele sposobów - poprzez modlitwę, krzycząc „ftou!” 3 razy (tak, widzieliście to w My Big Fat Greek Wedding) i oczywiście z symbolem złego oka na naszym ciele.

Jeśli ktoś nosi lub nosi złe oko, chroni to przed nieszczęściem we własnym życiu. Złe oko przynosi szczęście i chroni przed wszelkimi niezadowoleniami, które w przeciwnym razie mogłyby negatywnie wpłynąć na twoje samopoczucie lub ogólnie na twoje życie.

Podczas gdy najbardziej tradycyjnym symbolem złego oka jest szafirowy lub kobaltowy odcień, zaklęcia złego oka w różnych kolorach mają różne znaczenia.

 

Co oznaczają złe kolory oczu?

W Grecji i wielu innych kulturach, które wierzą w złe oko, najpopularniejszym kolorem jest ciemnoniebieski, podobnie jak w greckich morzach. Ten szafirowy lub kobaltowy błękit to klasyczne ujęcie, ale na przestrzeni lat wiele innych kolorów miało różne znaczenia. Poniżej znajdują się niektóre z najpopularniejszych kolorów i ich znaczenie

Pomarańczowy koralik „złe oko” oznacza ochronę

Pomarańczowy

- szczęście i ochrona

- Motywacja do zaangażowania

- Zwiększ kreatywność i radość

 

Ciemnoniebieskie złe oko oznacza karmę i ochronę przed losem

Ciemny niebieski

- Karma i ochrona losu

- odpoczynek i relaks

- Otwarty przepływ komunikacji

 

Co oznacza jasnoniebieska magia złego oka?

Jasny niebieski

- Ochrona ogólna

- Poszerz swoją perspektywę

- samotność i spokój

 

Co oznacza ciemnozielony urok złego oka?

Ciemnozielony

- Szczęście Garnera

- równowaga w swoim życiu

- Swoboda podążania za nowymi pomysłami

 

Czerwone złe:

- Dodaje odwagi

- Więcej entuzjazmu i energii

- Ochrona przed lękami i lękami

 

Brązowe złe oko oznacza

brązowy

- Ochrona przed żywiołami

- Połączenie z naturą

- Porządek i konwencja

 

Znaczenie fioletowego złego oka

purpurowy

- Zwiększ swoją wyobraźnię

- Przywróć równowagę w swoim życiu

- Aby usunąć przeszkody

 

Znaczenie żółtego lub złotego złego oka

Żółty lub złoty

- Chroń swoje zdrowie

- Ulga od wyczerpania

- Ostrzejszy umysł i skupienie

 

Szare złe oko oznacza

Szary

- Chronić przed żalem

- Otwartość na nowe sytuacje

- Redu ozdobić intensywnością innego koloru

 

Jasnozielony urok złego oka

Jasnozielony

- Sukces z Twoimi marzeniami

- Radość i satysfakcja

- Zdrowe zdrowie

 

Białe złe oko oznacza

Biały

- czystość i koncentracja

- Wyeliminuj bałagan i przeszkody

- Zacznij jeszcze raz

 

Znaczenie różowych złych oczu

różowy

- Chroń swoje przyjaźnie

- Uspokajające uczucie

- Treść i relaks

Złe oczy w celebrytach i popkulturze

Złe oko zyskuje na popularności w kulturze celebrytów każdego roku. Znane osoby, takie jak Madonna, Britney Spears, Lauren Conrad,

Nicole Richie, Marie Kate i Ashley Olsen wcześnie utorowali drogę. Niedawno inne gwiazdy z listy A, takie jak Brad Pitt, Lindsay Lohan, Cameron Diaz, Rhianna, Kim Kardashian (więcej na ten temat poniżej) i wiele innych zostały sfotografowane z biżuterią złych oczu

Mit o złym oku opiera się na fakcie, że inni mogą być zazdrośni o twoje życie. Pomysł, że zbyt duże bogactwo, ramy lub pochwały mogą przyciągnąć do siebie wiele uwagi (a tym samym wiele oczu), oznacza, że ​​bardziej prawdopodobne jest, że zwrócisz uwagę kogoś, kto świadomie (lub nieświadomie) daje ci złe oko. Te gwiazdy, które są w centrum uwagi, wiedzą, że muszą nosić przykrywkę złego oka, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo!

W ciągu ostatnich 10 lat złe oko znalazło również drogę do świata mody. Kim Kardashian była wielokrotnie fotografowana z bransoletkami i naszyjnikami ozdobionymi złym okiem. Modelka Gigi Hadid wychwyciła ten trend w 2017 roku i zapowiedziała, że ​​wypuści na rynek linię butów skierowanych do złych oczu. Możesz teraz zobaczyć także zły obraz oka lub obraz oka, który można zobaczyć na wielu liniach odzieży streetwear.

Chociaż ten niedawny wzrost popularności jest wygraną dla tych, którzy chcą ustrzec się przed pechem, interesujące jest, że złe oko pozostaje wierne swojemu pierwotnemu znaczeniu przez tysiące i tysiące lat. Jesteśmy przekonani, że nadal będzie zajmował ważne miejsce w wielu kulturach i przez tysiące lat będzie przyciągał uwagę ludzkiej wyobraźni.

Więcej w tej tematyce tutaj: https://studio-salwador.pl/

tenis.lebork.pl